• PRACOWNICY

• Grudzień 2017r. - nauczycielka Justyna Markowska wzięła udział w warsztatach  nt. "Rodzicielstwo to wyzwanie.Uważaj, żeby czegoś nie przegapić!"

15.03.2017r. - pani Dyrektor wzięła udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu w ramach miejskiego programu zapobiegania przestępczości oraz bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego "Bezpieczny Elbląg".

14.11.2016r.  - wszyscy pracownicy przedszkola wzięli udział w szkoleniu "Przeciwdziałąnie przemocy w rodzinie - zapoznanie z procedurą Niebieskiej Karty". Szkolenie poprowadził asp. szt. Jarosław Graman z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

7.11.2016r. -  pani dyrektor uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym przez lekarza i przedstawiciela Elbląskiego Centrum Diabetologii. Zakres tematyczny szkolenia obejmował informacje na temat cukrzycy oraz pomocy, jakiej należy udzielić dziecku choremu na cukrzycę, pozostającego pod opieką placówki oświatowej.

23.09.2016r. - p. dyrektor oraz nauczycielka Justyna Markowska wzięły udział w szkoleniu nt. "Identyfikacja symptomów krzywdzenia dzieci", które odbyło się w Iławie. Celem szkolenia było zdobycie przez uczestników podstawowej wiedzy dotyczącej identyfkacji zajwiska krzywdzenia dzieci i diagnozy dziecka krzywdzonego oraz nawiązywania kontaktu i prowadzenia rozmowy z dzieckiem krzywdzonym.

22.09.2016r. - nauczycielki, Monika Bem, Ewelina Zawodniak, Justyna Markowska, wzięły udział w szkoleniu ratownictwa medycznego w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sierpień 2016r. nadzwyczajne spotkanie ze wszystkimi pracownikami placówki w sprawie zapoznania z dokumentem (Podpisanie oświadczeń).

28.06.2016r. -  na posiedzeniu Rady Pedagogcznej została zatwierdzona uchwała w sprawie zaopiniowania "Polityki ochrony dzieci" w Przedszkolu nr 5 w Elblągu.(uchwała nr 11/20/5/2016)

07.04.2016r. - p. dyrektor Ewa Zyzek wraz z nauczycielem Justyną Markowską wzięły udział w konferencji "Chronimy dzieci - certyfikacja placówek oświatowych wdrażających rozwiązania w zakresie ochrony dzieci przed przemocą", która odbyła się w Iławie. Celem konferencji było zainaugurowanie programu "Chronimy dzieci" w województwie warmińsko-mazurskim.

15.03.2016r. - szkolenie dla nauczycielek przedszkola zaorganizowała dyrektor Ewa Zyzek, podczas którego odbyła się prezentacja filmu "Wtargnięcie napastnika do szkoły". Szkolenie miało na celu uświadomienie nauczycielom skali zagrożeń w sytuacji wtargnięcia niebezpiecznego napastnika do przedszkola.