• Ważne dokumenty

Statut_P5.pdf

• Trochę historii

Przedszkole Nr 5 w Elblągu przy ul. Szańcowej 9 jest kompozycyjnie wpisane w zespół zabudowy o średniej intensywności zintegrowanych układów urbanistycznych tej części miasta, jaką jest dzielnica Zawodzie – a osadzony na Wyspie Spichrzów budynek został zaprojektowany i wykonany na początku lat 30-tych (przypuszczalnie 1929-31, brak dokładnych danych) na tak zwanych trzech zespołach urbanistycznych, jakim są Stare Miasto, Nowe Miasto i Wyspa Spichrzów tworząc średniowieczny system obronny, a w późniejszym okresie dzielnicę Spichrzów i handlu zbożem. W okresie międzywojennym teren działki i budynek dzisiejszego przedszkola stanowiły zaplecze administracyjno-komunalne i magazynowe dawnych zakładów metalowych G. H. Schichaua. Na dzień dzisiejszy t.j. od lat 56-tych jest we władaniu Urzędu Miejskiego, pełniąc cały czas rolę placówki oświatowej. Obiekt przekazano (prawdopodobnie) do użytkowania we wrześniu 1950r.

O placówce

Przedszkole Nr 5 jest placówką trzyoddziałową przeznaczoną dla 64 dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat. Mieści się ono w piętrowym budynku z poddaszem. Na parterze umieszczony jest oddział dzieci młodszych, umywalnia, szatnia, kuchnia, magazyn żywnościowy i sanitariaty. Na pierwszym piętrze znajdują się  2 oddziały dzieci starszych, umywalnia, gabinet dyrektora, pokój socjalny dla pracowników obsługi. Na poddaszu – administracja przedszkola.
      Budynek okala duży ogród z wielogatunkowym drzewostanem. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka.

Przedszkole pracuje w godz. od 6.00 do 16.00  (od poniedziałku do piątku).