• Stowarzyszenie Kreatywna Edukacja, Przybij Piątkę

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW DZIELNICY ZAWODZIE W DOMU POD CISEM

W dniu 17 grudnia odbyło się SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W DOMU POD CISEM,  którego głównym celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. W inicjatywie tej wzięli udział rodzice i dzieci z naszego przedszkola. Dzieci wykonały jasełka wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój oraz rozczulając serca publiczności. Po występie nastąpił czas wspólnego kolędowania, warsztatów artystycznych i ubierania choinki. Świąteczne spotkanie w Domu pod Cisem przebiegło w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Inscenizacja "Czego jeszcze nie wiecie o Piekarczyku"

Kolejnym etapem realizacji projektu "Sąsiedzkie inspiracje - leśna scena pod chmurką"  była organizacja inscenizacji z okazji 500 - lecia powstania legendy o elbląskim Piekarczyku. Mieszkańcy dzielnicy Zawodzia (rodziny) dzieci, nauczyciele i pracownicy Przedszkola nr 5 wspólnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia, opracowali scenariusz, wykonali scenografię i wzięli udział w inscenizacji pt.: „ Czego jeszcze nie wiecie o Piekarczyku”.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania inscenizacji:

Projekt „Sąsiedzkie inspiracje – leśna scena pod chmurką”

W ramach tego projektu na terenie ogrodu kreatywnego  powstała scena - miejsce do wystawiania  przedstawień teatralnych ( teatralny odpowiednik kina pod chmurką). Celem jest aktywizacja, integracja i rozwój członków społeczności lokalnej .  Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej" współfinansowanego że środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP.

"KONFITURY, DŻEMY, SOKI TO JESIENI SĄ UROKI" - POD TAKIM HASŁEM ODBYŁ SIĘ 04 PAŹDZERNIKA 2019 KOLEJNY FESTYN MIEJSKI NA TERENIE NASZEGO OGRODU KREATYWNEGO. BYŁA TO INICJATYWA NASZEGO STOWARZYSZENIA "kREATYWNA EDUKACJA, PRZYBIJ PIĄTKĘ" SFINANSOWANA Z FUNDUSZU GRANTOWEGO IMPULS. NA IMPREZĘ PRZYBYŁO WIELU ZNAMIENITYCH GOŚCI M.IN. DYREKTOR DEPARTAMENTU EDUKACJI, PRZEDSTAWICIELE OŚRODKA DOSKONALENIA NAUCZYCIELI ORAZ KURATORIUM OŚWIATY. PRZYBYLI TAKŻE RODZICE, DZIECI UCZĘSZCZAJĄCE DO PRZEDSZKOLA, MIESZKAŃCY ELBLĄGA. FESTYN ROZPOCZĄŁ SIĘ OD WYSTĘPU PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA ORAZ RODZICÓW, CZYLI INSCENIZACJI WIERSZA JULIANA TUWIMA PT. "RZEPKA". uCZESTNICY MOGLI SPĘDZIĆ CIEKAWIE CZAS KORZYSTAJĄC Z ZAPROPONOWANYCH ATRAKCJI TJ. KOŁO FORTUNY, OLIMPIADA W JARZYNOWIE, MALOWANIE NA STRETCHU, LEŚNY TEATRZYK, DEGUSTACJA MIODU I WARSZTATY PSZCZELARSKIE, SZWALNIA MALUCHA. IMPREZĘ UATRAKCYJNIŁ WYSTĘP ZESPOŁU "LAZURKI", KTÓRY PRZYGRYWAŁ WSPANIAŁE UTWORY DO ŚPIEWANIA, SŁUCHANIA I TAŃCA. KAŻDY MÓGŁ POSMAKOWAĆ ZUPY PAPRYKOWEJ UGOTOWANEJ PRZEZ PANIĄ LUCYNKĘ ORAZ PYSZNYCH CIAST PRZYGOTOWANYCH PRZEZ RODZICÓW. ZWIEŃCZENIEM FESTYNU BYŁO LOSOWANIE NAGRÓD OD SPONSORÓW.

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasze stowarzyszenie zwyciężyło w konkursie grantowym na realizację działań społecznych w III edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Nasz projekt gra chodnikowa "Dawno temu za rzeką Elbląg" otrzyma dofinansowanie    w kwocie 10.000 zł.