• BEZPIECZNY EL-PRZEDSZKOLAK

• Dnia 29 września dzieci gościły panią Angelikę, która przedstawiła im zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Utrwaliły numery alarmowe, dowiedziały się jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Spotkanie odbyło się w  ramach projektu BEZPIECZNY EL-PRZEDSZKOLAK

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2021

• W dniu 20 września 2021 obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to dzień wesołych zabaw w towarzystwie postaci ze Stumilowego lasu. Dzieci układały puzzle z Sową, brały udział w konkurencjach sportowych z Prosiaczkiem, tańczyły i śpiewały z Kubusiem Puchatkiem, otrzymały również medale SUPER PRZEDSZKOLAKA .

• KORESPONDENCJA Z KOMBATANTKĄ - PANIĄ IRENĄ

• Pani mjr Irena Tyman, bohaterka podziemnej Polski, łączniczka Armii Krajowej zaangażowana w działalność konspiracyjną od 1941roku w grudniu 2020 otrzymała piękne kartki świąteczne wykonane przez dzieci z naszego przedszkola i postanowiła na nie odpisać. Poruszający list i zdjęcia, otrzymane od Pani major sprawiły, że wraz z dziećmi przygotowaliśmy urodzinową niespodziankę , którą żołnierze #43blp przekazali  Kombatantce wraz ze świątecznymi życzeniami.

• O placówce

• Przedszkole jest placówką trzyoddziałową przeznaczoną dla 64 dzieci w wieku od 3 lat do 6 lat. Mieści się ono w piętrowym budynku z poddaszem. Na parterze umieszczony jest oddział dzieci młodszych, umywalnia, szatnia, kuchnia, magazyn żywnościowy i sanitariaty. Na pierwszym piętrze znajdują się dwa oddziały dzieci starszych, umywalnia, gabinet metodyczny, kancelaria. Na poddaszu  - pokój pracowników administracyjnych. Budynek okala duży ogród z wielogatunkowym drzewostanem.

Mała liczba dzieci i pracowników wpływa na miłą i rodzinną atmosferę ,ponad to:
          O     Tworzymy warunki do ujawniania się możliwości rozwojowych każdego dziecka;
          O    Preferujemy indywidualność, swobodę wyboru, poszanowania drugiego człowieka;
          O    Kształtujemy społeczną i emocjonalna dojrzałość dziecka;
          O     Uczymy poczucia własnej wartości, koleżeństwa i wzajemnego szacunku.

Charakter naszego przedszkola pozwala na :
          O    Dokładniejsze i szybsze poznanie każdego wychowanka;
          O     Integrację dzieci starszych z młodszymi;
          O     Wyzwala uczucia wyższe, opiekuńczość, troskliwość i wrażliwość.

Ważne dokumenty

• Organizacja przedszkola

• Przedszkole jest czynne od godz. 6.00 - 16.00.

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

W przedszkolu otrzymują 3 posiłki dziennie:

• śniadanie
          • II śniadanie
          • obiad

Aktualna stawka żywieniowa wynosi 6,50 zł.

Opłaty za przedszkole należy wpłacać na konto nr:

• NASZA KADRA

• Alicja Świątkowska - woźna
          • Adam Pawszyk - konserwator
      • Trochę historii

• Przedszkole nr 5 jest usytuowane na dzielnicy Zawodzie przy ul. Szańcowej 9 w Elblągu. Mieści się w wolnostojącym piętrowym budynku. Obiekt jest kompozycyjnie wpisany w zespół zabudowy o  średniej intensywności zintegrowanych układów tej części miasta, jaką jest dzielnica Zawodzie - a osadzony  na Wyspie Spichrzów.

Budynek został zaprojektowany i wykonany na początku lat 30 -tych (przypuszczalnie 1929-31). W okresie międzywojennym teren działki i budynku dzisiejszego przedszkola stanowiły zaplecze administracyjno - komunalne i magazynowe dawnych zakładów metalowych G. H. Schichaua. Na dzień dzisiejszy t. j. od 60 lat jest we władaniu Urzędu Miasta, pełniąc cały czas rolę placówki oświatowej. Obiekt przekazano do użytkowania prawdopodobnie we wrześniu 1950 r.