ZABAWY I OBSERWACJE W NASZYM OGRODZIE
Festyn Miejski "ZAPACHY LATA" oraz otwarcie "Ziołowego zakątka"POSZUKIWANIA JAJEK WIELKANOCNYCH W OGRODZIE
PTASIA OSTOJA W NASZYM OGRODZIE
PRZEDSZKOLAKI JAK CO ROKU PAMIĘTAJĄ ZIMĄ O SWOICH MAŁYCH PRZYJACIOŁACH - PTASZKACH. PRZYGOTOWAŁY DLA NICH SMAKOŁYKI, ABY MOGŁY SIĘ POŻYWIĆ A PRZY OKAZJI ODWIEDZIĆ PRZEDSZKOLNY OGRÓD.
Szale jesienne w wykonaniu dzieci z grupy najstarszej
POSZUKIWANIA JESIENNYCH SKARBÓW W OGRODZIE
POWITALIŚMY WIOSNĘ W NASZYM OGRODZIE NA SPORTOWO
PTASIA STOŁÓWKA W NASZYM OGRODZIE
OGRÓD KREATYWNY - TU KRYJE SIĘ WIELE SKARBÓW I NIE ŁATWO JE POLICZYĆ.
ZABAWY MATEMATYCZNE W OGRODZIE
W NASZYM OGRODZIE ZABAW BEZ LIKU...
LUNETY WŁASNORĘCZNIE WYKONANE WYKORZYSTALIŚMY I PRZYRODĘ OBSERWOWALIŚMY!!!
O ptaszęta wszyscy dbamy, więc w naszym ogrodzie karmniki umieszczamy!!!
Karmniki dzieci z rodzicami wykonały, bo konkurs wygrać chciały.
Piękne dzieła powstały, więc ptaszęta zimą nie będą głodowały
OBCHODY śWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OGRODZIE KREATYWNYM
NASZ OGRÓD PRZEPIĘKNIE SIĘ ZAZIELENIŁ, KAŻDEGO DNIA DZIECI PRZEBYWAJĄ W NIM PODZIWIAJĄC ROSLINNOŚĆ, OBSERWUJĄC ZMIANY, TROPIĄC ŻYJĄCYCH W NIM MAŁYCH MIESZKAŃCÓW (ŚLIMAKI, DŻDŻOWNICE, OWADY)
NASZ OGRÓD PIĘKNIEJE KAŻDEGO DNIA A TO DZIĘKI PRZEDSZKOLAKOM, KTÓRE WKŁADAJĄ DUŻO SERCA W JEGO PIELĘGNACJĘ.
PIERWSZE PRACE W OGRÓDKU KWIATOWYM
Poszukiwania oznak wiosny przez dzieci z grupy II
Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i same gromadzą ziarna, nasiona i okruszki chleba. Systematycznie uzupełniają zapasy. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc.
Piękna polska jesień w naszym przedszkolnym ogrodzie pozwala nam na korzystanie z jej uroków. Dzieci z wszystkich grup zamieniły się w jesiennych artystów i tworzyły wspaniałe prace:
Grupa I "Portret Jesieni"
Grupa II - "Rysowanie na liściach"
Grupa III "Jesienne fryzury"
Dzieci z grupy II i III zwiedziły strefy Ogrodu Kreatywnego, nauczycielki przypomniały dzieciom nazwy stref znajdujących się w ogrodzie oraz zasady jak z nich korzystać.
W naszym ogródku warzywnym dzieci posiały nasiona rzodkiewki, koperku, a także posadziły sadzonki sałaty oraz innych warzyw. Teraz przedszkolaki będą mogły obserwować wzrost roślin, porównywać ich wygląd oraz uczyć się jak należy je pielęgnować.
Zgodnie z zasadami zawartymi w naszym kodeksie małego ekologa: "chronimy przyrodę, oszczędzamy wodę, drzewa, krzewy szanujemy ...." ostatnim etapem obchodów Dnia Ziemi była akcja sadzenia ozdobnych krzewów w naszym ogrodzie. Dzieci mogły w niej aktywnie uczestniczyć, każda grupa posadziła swój krzew i oznaczyła go nazwą grupy. Grupa I posadziła pięciornik żółty, grupa II – śnieguliczkę, grupa III – jaśminowiec. Teraz przedszkolaki będą je pielęgnować i obserwować ich wzrost.
Zabawy dzieci w ogrodzie: wiaderka, łopatki, foremki, rowery, hulajnogi i inne zabawki "poszły w ruch". Piękna wiosenna pogoda zachęca do wspólnych zabaw i aktywnego spędzania czasu na powietrzu.
Do naszego ogrodu na dobre zawitała wiosna.....dzieci z wielką ochotą zabrały się do działania i posadziły kwiatki - bratki.
Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu.Dlatego też przedszkolaki dbają o to, żeby w naszym Ogrodzie nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce.
Zabawy badawcze za śniegiem i lodem.
Dzieci z grupy III podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym poszukiwały odpowiedzi na pytanie czy śnieg jest czysty, co z niego powstanie, gdy się rozpuści. Badały też właściwości lodu, obserwowały jak topi się w promieniach słońca, patrzyły na świat przez pryzmat „lodowych szkiełek”.
W naszym lapidarium znajduje się kilka rodzajów skał i kamieni np. grys, granit, kamień polny. Dzieci mogły przyjrzeć im się dokładniej, oglądając je przez lupy, porównując ich barwę, kształt i wielkość.
Obserwacja przyrody i otaczającego świata przez kolorowe okulary.
Dzieci lubią obserwować różne zjawiska. W pewien lutowy dzień wyszliśmy do ogrodu i zauważyliśmy, że jedna połowa ogrodu była zielona, druga biała. Dzieci pytały, dlaczego tak się dzieje. Wykorzystalismy do obserwacji tego zjawiska lupy. Przedszkolaki poznały takie pojęcie, jak przymrozek, szron, kiedy się pojawia, a kiedy znika.
Dzieci uwielbiają zabawy ruchowe a zabawy na śniegu to największa frajda.
Grupy II i III wzięły udział w grach i zabawach ruchowych "Ścieżka zdrowia na śniegu"
NASZE ZIMOWE ZABAWY W OGRODZIE KREATYWNYM
Jest śnieg, jest uśmiech na twarzy dzieci. Zuchy ulepiły dziś przeróżne bałwany, szukały śladów ptaków i innych zwierząt oraz tworzyły własne, a także utrwaliły wiadomości na temat dbania o ptaki zimą.
MALOWANIE NA STRETCHU W NASZYM OGRODZIE - KRAINA SZTUKI
PIELĘGNUJEMY NASZE GRZĄDKI- PODLEWAMY ROŚLINKI I WYRYWAMY CHWASTY...
WIOSENNE PRACE W OGRODZIE - SADZENIE KWIATÓW
Jesienne zabawy badawcze w naszym ogrodzie.
Kilka zdjęć podczas zabaw dzieci na terenie ogrodu.
Dzieci posiały w ogródeczku pierwsze warzywka takie jak: kolorowa rzodkiewka, marchew, koperek a także posadziły sadzonki sałaty, pietruszki, ogórków oraz cebuli. Będą opiekowały się ogródkiem poprzez podlewanie, pielenie oraz prowadzenie obserwacji. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z naszego ogródeczka:)
Dzieci z wielką ochotą pielęgnowały ogródek, podlewały, pieliły grządki a także dbały o ogródek skalny.
Przedszkolaki wspólnie zbierały plony i wykonywały z nich zdrowe kanapki, które spożywały na świeżym powietrzu.
Dzieci zdobywają wiedzę w strefie edukacyjnej gdzie znajdują się tablice.